De in het Engels geschreven brief van Napoleon wordt ter veiling aangeboden

EEN verhelderende brief geschreven door Napoleon Bonaparte in het Engels werd hij op zondag 3 mei geveild voor 325.000 euro. De tekst biedt een directe blik in de geest van de Franse keizer en wordt verondersteld een oefening die Napoleon in 1816 naar een leraar Engels stuurde om te corrigeren.

Volgens de veilingorganisatoren is het een van de drie Engelse letters van Napoleon die in de wereld bestaan. Het werd gekocht door het Museum van Letters en Manuscripten in Parijs, vlakbij het kasteel van Fontainebleau. De verkoopprijs, vijf keer hoger dan wat de veilingmeesters dachten, suggereert de hoge historische waarde van het document, aangezien het als bewijs kan worden beschouwd dat Napoleon, die openlijk het VK belden "natie van winkeliers"Leerde de Shakespeare taal terwijl hij werd vastgehouden in Santa Elena.

De voorzitter van het veilinghuis, Jean-Pierre Osenat, beweert dat de Engelse lessen van Napoleon “heel nobel en respectvol", Aangezien de keizer eigenlijk had"een grote bewondering voor Engeland, zijn regels en zijn geschiedenis”. Te verwerp de theorie dat de Fransen hen haattenen meende dat hij niets meer was dan een militair en daarom verdedigde hij de belangen van zijn eigen land.

Het valt echter nog te bezien of de Gallische strateeg leerde Engels alleen uit respect, of anders was er ook ijdelheid in genoemde actie. Osenat legt uit: "Hij was natuurlijk altijd erg bezorgd over zijn imago. Hij wilde lezen wat er in de Engelse pers over hem werd gezegd”.

Hoe het ook zij, ondanks de inspanningen van Napoleon, uit de brief blijkt dat hij nog een lange weg te gaan had om de Engelse taal te beheersen. In het schrijven vraagt ​​hij excuses aan je leraar en vraagt ​​u om uw fouten te corrigeren. Op een moment van verrassende nederigheid vraagt ​​Napoleon Bonaparte zijn leraar in de brief om hem een ​​plezier te doen en zijn fouten te corrigeren.

Het geveilde document geeft inzicht in de historische puzzel waarin Napoleon hij bekeerde zich tijdens zijn gevangenschap en ballingschap. Na de nederlaag bij Waterloostond de Gallische militair onder voortdurend toezicht, waardoor slechts een kleine entourage hem kon bezoeken. Deze omstandigheden maakten de keizer deprimerend en brachten hem onverbiddelijk dicht bij de dood.

De 19e-eeuwse manuscriptexpertAlain Nicolas merkt op dat het een erg emotionele brief is, aangezien het een van de laatste stukken is die de Franse strateeg schreef voor zijn dood. Speciale interesse voor Nicolas is de zin aan het einde van de brief die luidt: "Om vier uur in de ochtend'Omdat het zou aantonen dat maagkanker hem ervan weerhield te slapen en zijn slapeloosheid versterkte.

De kaart toont een ander gezicht van Napoleon. Hij lijkt peinzend en heeft pijn, een heel andere kijk dan de gevreesde keizer die Europa veroverde. De uren die hij hard doorbracht voor een vel papier laten ook een eenzame en sociaal verlaten Napoleon zien.

Nicolás waarden: "Napoleon had genoeg momenten om te zitten en na te denken over Sint-Helena. Engels leren was een manier om zijn tijd te vullen en hij begon het aan het eind van zijn dagen te oefenen. Het was een podium dat hij gebruikte om na te denken over zijn leven, zijn campagnes, zijn spijt en zijn spijt”.

Gepassioneerd door geschiedenis, heeft hij een diploma in journalistiek en audiovisuele communicatie. Van kinds af aan hield hij van geschiedenis en ontdekte uiteindelijk vooral de 18e, 19e en 20e eeuw.

Video: Wie was Einstein?