Silver Shekel-prototype uit 66 na Christus wordt geveild

EEN De zilveren sikkel werd geslagen onmiddellijk na de Joodse opstand tegen Rome in de zomer van 66 n.Chr. Het werd op donderdag 8 maart geveild met een recordbedrag van $ 1.105.375. Voor zover bekend is het de duurste munt die ooit in het oude Judea is verkocht.

De reden dat het zo waardevol is, is dat het een prototype is. Het werd slechts enkele weken na het uitbreken van de opstand geslagen. In Jeruzalem versloegen de rebellen het Romeinse leger en verdreven ze hun koning Agrippa-II.

Silver Shekel-prototype, respectievelijk voor- en achterkant. 66 n.Chr.

Toen Rome Judea veroverde in de 1e eeuw voor Christus., verwierpen ze het slaan van de lokale munteenheid. Volgens de Talmoedische wet moest de tempelbelasting worden betaald in zeer zuivere zilveren munten en waren de sikkels de enige van waarde. Deze sikkels hadden het gezicht van Melqart op de voorzijde gegraveerd(zie tweede afbeelding), terwijl er op de achterkant een adelaar was.

Zodra de Joden Jeruzalem in handen kregen, ze begonnen hun eigen zilveren munten te slaan met de sikkels als grondstof. Ze deden het ook voor politieke en religieuze uitspraken. Door hun eigen munten te slaan, verklaarden ze zichzelf onafhankelijk en soeverein en hoefden ze niet langer de Romeinse wetten te gehoorzamen.

De nieuwe sikkels waren gedateerd vanaf het begin van de opstand, dus degenen die werden geslagen in 66 na Christus Ze waren gegraveerd met het woord "Jaar 1".

Er waren enkele prototypes nodig om het ontwerp en het slaan van deze munten te perfectioneren en het is bekend dat er twee van dergelijke prototypes bestaan. Ze werden ontdekt in de late jaren 70 en een van die munten werd geschonken aan het Israel Museum in Jeruzalem. De andere is zojuist op die veiling verkocht.

Je kunt zien dat ze dat zijn prototypes omdat de afbeeldingen en inscripties complexer zijn dan de rest.

Deze sjekel maakt deel uit van de 2000 spectaculaire stukken in de Soshana-collectie. De veiling van vorige week was slechts het eerste deel van de verkoop van deze historische collectie die gedurende 40 jaar werd samengesteld door een anonieme West Coast-verzamelaar.

Na het studeren van geschiedenis aan de universiteit en na vele eerdere tests, werd Red Historia geboren, een project dat naar voren kwam als een verspreidingsmiddel waar je het belangrijkste nieuws over archeologie, geschiedenis en geesteswetenschappen kunt vinden, evenals interessante artikelen, curiosa en nog veel meer. Kortom, een ontmoetingspunt voor iedereen waar ze informatie kunnen delen en kunnen blijven leren.

Video: The Temple in Jerusalem will be Rebuilt!